Sosyal Medya

İşiniz ne olursa olsun sosyal medya olmadan olmaz

Sosyal Medya’nın

Gücünü hafife alma !

İkaruxt işletmenizin sosyal medya hesaplarını kurulumundan yönetimine kadar sizin için düzenler.

Neler Yapıyoruz

Sosyal Ağı Aktif Olarak Kullanmanızı sağlıyoruz

İnternet dünyasında bir çok sosyal ağ sitesi mevcut. Facebook, Twitter, Instagram… Bunlardan markanız için uygun olanları seçmek ve en az 2 tanesini aktif olarak kullanmak sosyal ağlarda markanızın etkin olmasına fayda sağlayabilir.

Sosyal Ağ Sayfalarınızda Çeşitliliği arttırıyoruz.

Malum artık her marka sosyal ağların en az ikisinde bulunuyor. Bu sebeple sosyal medyada rekabet fazlalığı oldukça fazla. Rakiplerinizi sayfanızda oluşturduğunuz farklı kampanyalarla (çekiliş, test, hediyeler vb.) sayfanıza ilginin artmasını sağlayarak etkin olabilirsiniz.

Haftalık Planları Önceden Oluşturmanızı sağlıyoruz

Haftalık gönderilerinizi önceden planlarsanız daha stratejik ve doğru gönderiler paylaşabilirsiniz. Son dakika paylaşılan sıradan görsellerin yerine üzerinde düşünülmüş, müşterinin ilgisini çekecek ve beğenisi kazanacak görseller seçme imkanı bulursunuz.

Müşterilerinizi analiz ediyoruz.

Müşterilerin markanızdan memnun olması, markanızın beğeni toplaması için müşterilere yaptığınız geri bildirimler oldukça önemlidir. Bu geri dönüşler markanızın müşteri memnuniyetini arttırır. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızda etkileşim oranını da artırır.

Görsellere hazırlıklarında danışmanlık sağlıyoruz.

İnsanların sosyal ağlarda vakit geçirirken yazılar yerine görsellere daha çok önem verdiği bilinen bir gerçek. Bu sebeple oldukça az yazı fazla görsel kuralı çok önemlidir. Kullanıcıların dikkatini uyanık tutacak görsellere yer vermek sosyal ağlarda ki etkinliğinizi oldukça artıracaktır.

Müşterilerin aktivite saatlerini belirliyoruz.

İçerikleri paylaşırken bir markanın en büyük hedefi oldukça fazla etkileşim almak olmalıdır. Bu sebeple müşteri kitlesinin sosyal ağlarda en aktif olduğu saatleri bilmek gerekir. Bu saatleri çeşitli saatlerde yüklediğimiz gönderilerin aldığı etkileşimlere bakarak karar verebiliriz.

Rakip Analizi Yapıyoruz

Rakipleriniz sosyal ağları nasıl kullanıyor, ne gibi kampanyalar düzenliyor, müşteriyi nasıl kazanıyor. Bunları inceleyerek markanızın sayfasındaki eksikleri görebilir. Bu stratejileri kendinize uygun olarak kullanabilirsiniz. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmak için belirli ana stratejilerden yukarıda bahsettik. Ancak markanızın kategorisine göre bu özellikler artabilir veya azalabilir.

Kısaca

  1. Sosyal medyalarınızı oluşturuyoruz
  2. Soyal medyada yayınlamak üzere belirli gün ve haftaların görsellerini hazırlıyoruz
  3. Paylaşımlar için #hashtag ler seçimini yapıyoruz.

4. Sosyal medya verileriniz ile web verilerini eşleştiriyoruz

5. Sosyal reklamlarınızı düzenliyoruz

6. Takipçi sayınızı organik şekilde arttırıyoruz.

7. Sizi sosyal medyada etkin olmaya teşvik ediyoruz.

“Twitter’da toplam 1.3 milyar kayıtlı kullanıcı vardır. 320 kişinin aktif olarak kullanıldığı platformun aylık tekil ziyaretçisi 120 milyondur.”

Twitter gönderi görselleri

"Sosyal medyanız işinize güç versin."

Sosyal medya görsellerinde profesyonel tasarımları bir tık uzağınızda

İnstagram gönderi görselleri

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by